Ruletka to jedna z najbardziej dynamicznych gier hazardowych z jakimi spotkamy się próbując zarobić wymarzone pieniądze w kasynie online czy też kasynie stacjonarnym. Kto próbował choć raz zainteresować się tematyką gier hazardowych ten na pewno spotkał się ze stwierdzeniem, że na ruletce można nie tylko zarobić pieniądze, ale także przeżyć niesamowite emocje, bo ruletka jest grą bardzo dynamiczną i dostarczającą wielu interesujących przeżyć.

Gra w ruletkę przebiega według następującego schematu – krupier, który jest „rozgrywającym” kręci bębnem ruletki, następnie wrzuca do niego kulkę, a ta zatrzymuje się po chwili na jednej z liczb. Celem grających jest odgadnięcie gdzie ta kulka się znajdzie. Stawki obstawiane są oczywiście przed losowaniem (wrzuceniem do bębna kulki).

Gracze, którzy próbują swojego szczęście na stole od ruletki nie są zobligowani do wskazania na którą konkretnie liczbę chcą postawić.

Mogą również stawiać na to jaki kolor liczb wypadnie (czarny lub czerwony) czy liczba będzie z zakresu 1-18 lub 19-36 czy przykładowo jaki tuzin liczb zostanie wylosowany.

Każdy taki „typ” ma swój określony kurs, powiązany z prawdopodobieństwem wylosowania.

Liczb na ruletce jest 37 lub 38 (w zależności od typu ruletki). Odgadnięcie, która liczba zostanie wylosowana wypłacane jest w stosunku 1:36, czyli za każde postawione 1 euro otrzymamy 36 euro (po poprawnym wskazaniu, która liczba zostanie wylosowana). Tymczasem odgadując jaki kolor liczby zostanie wylosowany otrzymamy wygraną w stosunku 2 do 1 czyli za 1 postawione euro na nasze konto wrócą dwa.Ruletka

Grając w ruletkę możemy stosować różne systemy, które oparte na wyliczeniach matematycznych zwiększają nasze szanse na zarobienie pieniędzy poprzez redukcję matematycznych szans kasyna. Większość systemów do gry na ruletkę opiera się na odpowiednim manipulowaniu stawką, w zależności od tego czy poprzedni zakład był wygrany czy przegrany. Sporo takich ciekawych systemów znajdziemy na stronach internetowych o ruletce, gdzie poznamy wszystkie zasady konkretnego systemu i dowiemy się jak na tym zarobić.