Blackjack znany w Polsce również jako gra w „oczko” to jedna z popularniejszych gier hazardowych. W kasynach online bardzo często spotkamy oprócz zwykłych stołów do blackjacka granych w przeglądarce internetowej, również możliwość gry za jej pośrednictwem w tak zwanego blackjacka live, czyli otrzymujemy transmisję gry na żywo prosto z profesjonalnego kasyna. To tylko pokazuje jak ważnym elementem jest ten rodzaj gry hazardowej dla kasyn, które doskonale zdają sobie sprawę z tego, że blackjack to bardzo popularna gra, która jest pasją wielu hazardzistów.

Zatem blackjacka nie może zabraknąć absolutnie w żadnym kasynie internetowym, a jak już wspomniano bardzo często trafić możemy na wersję live, czyli gry na żywo.

Celem grającego w „oczko” jest posiadanie kart, których wartość wyniesie dokładnie 21 punktów. Jeśli się to nie uda trzeba jak najbardziej zbliżyć się do tej wartości, ale nigdy jej nie przekroczyć. Posiadanie więcej niż 21 punktów wiąże się automatycznie z przegraną i utratą pieniędzy.

W blackjacku każda karta posiada swoją wartość. Wszystkie liczby mają dokładnie taką jak ich..liczba, karty 10, J, Q, K posiadają wartość 10 punktów, a AS to w zależności od potrzeby albo 1 albo też 11 punktów – zawsze z korzyścią dla strony zainteresowanej.

W grze uczestniczy gracz oraz krupier i na początku rozgrywki każdy z nich otrzymuje dokładnie dwie karty.

Obie karty gracza są widoczne, podczas gdy tylko jedną ze swoich odkrywa krupier. Cały pierwszy ruch należy do klienta kasyna, który decyduje czy chce otrzymać kolejną kartę czy też powiedzieć pas. Gdy zrobi to drugie nie będzie miał już możliwości manewru i do otrzymywania kart przystąpi krupier. Problemem gracza jest dylemat czy dobierać kolejną kartę i zbliżyć się do 21 punktów, tym samym ryzykując automatyczną przegraną (posiadając więcej niż 21 punktów) czy może powiedzieć pas i liczyć na to, że krupier będzie miał słabszą kartę (dalej od gracza od 21 punktów) i potem przeholuje ponad 21 punktów.

Gra blackjack tylko z pozoru wydaje się łatwa, ale jak widać gracza często czeka nie lada dylemat, którego prawidłowe rozwiązanie przynosi sukces.

BlackJack